Mektup PDF

Tunisiamobilitycongress.com Mektup Image
AÇIKLAMA

Bir Mektup kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Mektup kitabını web sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Özgür Çetin tarafından yazılmıştır.

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)  “Gidemiyorum. Her yerin yabancısıyım; buranın, oranın, hiçbir yerin ve her yerin. Artık kıblem sensin. Sana secde ediyorum. Seni öyle özlüyorum ki, kendimi cezalandırmak istiyorum bu günahkâr özlem yüzünden... Beni sevmemen de önemli değil zaten. Ben, bütünüyle sana ait olduğumu hisseden bir eşya gibiyken, sevgi de bekleyemem kimseden. Kapının köpeği gibiyim...Biliyorum beni sevmesen de, binlerce yıl heykellik ederim. Gece yarısı, serenadımı dinlersin ay ışığında. İstediğin olsun! Varacağım yer bu dünyadan olmasa da, istersen giderim de. Bir şey söyle... Yalvarırım, neden konuşmuyorsun? Başımı ütüleyen bir sinek var. Devasa büyüklükte. Onu dinliyorum, ona uyuyorum. Yapayalnız ve tıka basa doluyum kendimle. Zehra... Seni, yanımdayken bile özlüyorum. Kanıma karışmanı istiyorum. İliklerimden yavaşça akmanı ve genlerime dâhil olmanı...”   

Arkadaşa yazılacak bir mektupta kullanılacak dil, büyüğe yazılacak mektuptaki dilden elbette farklı olmalıdır. Edebiyatımızda mektup türü, Tanzimat Edebiyatı döneminde gelişmeye başlar.

BILGI

YAZAR: Özgür Çetin

DOSYA ADI: Mektup.pdf

ISBN: 9786052966129

YAYIN TARIHI: 2018

DOSYA BOYUTU: 4,34 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Mektup Nedir | Mektubun Özellikleri ve Örnekleri | Bilgenç

Mektup, bir haberi iletmek veya bir şeyi sormak/ istemek üzere kaleme alınır. Mektup sözcüğü, yazmak anlamındaki "ketb" sözcüğünden türetilmiştir ve yazılan şey demektir.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Mektup Nasıl Yazılır & Mektup Türleri Hakkında Bilgi

Haber almak, haber vermek, bir sorunu tartışmak, duyguları paylaşmak için mektup yazılır. Mektup, mektubun yazarının dünyasına ışık tutan, o evreni bütün doğallığıyla yansıtan bir aynadır.

İLGILI KITAPLAR