Maldoror'un Şarkıları PDF

Tunisiamobilitycongress.com Maldoror'un Şarkıları Image
AÇIKLAMA

PDF formatında Maldoror'un Şarkıları. Sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Maldoror'un Şarkıları kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!

Maldoror'un Şarkıları, Fransa'da 146 yıl önce yayınlandı. O günden bu yana insanların ve şiirin dünyasında her şey değişti. Türkiye'de ilk kez 25 yıl önce (1989) yayınlandı, birkaç baskı yaptı. Kervan yoluna devam ediyor!Modernizmin ve çağdaş şiirin kutsal kitabı! Tanrı düzenine kafa tutan, geleneksel ve kutsal ne varsa hepsini tersine çeviren bir sapkın vahiy! Gelenekten ve onun çelik zincirinden kurtulmanın simgesi!"Tanrı'dan dilerim ki, yüreklenen ve okuduğu kitap gibi geçici olarak canavarlaşan okur, bu kasvetli ve zehirli sayfaların ıssız bataklıklarında sarp ve yabanıl yolunu şaşırmadan bulur…""On dokuzuncu yüzyılın sonu görecek kendi şairini (bununla birlikte, başlangıçta, bir başyapıta başlamak, doğanın yasasını izlemek gerek); şair Amerika kıyılarında doğdu…"Comte de Lautréamont denen Isidore Ducasse (1846-1870) bu başyapıtı, Maldoror'un Şarkıları'nı 22-23 yaşlarında yazdı ve 24 yaşında öldü.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 247Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: İmge Kitabevi 

André GİDE. "Maldoror'un birazcık tadına bakınca, bütün şiir yavanlaşıyor." Louis ARAGON. Francis PONGE. "Maldoror'un Şarkıları olmasaydı Fransız kültürü eksik ve tamamlanmamış kalırdı."

BILGI

YAZAR: Comte de Lautreamont

DOSYA ADI: Maldoror'un Şarkıları.pdf

ISBN: 9789755337999

YAYIN TARIHI: none

DOSYA BOYUTU: 1,71 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Comte de Lautreamont - Maldoror'un Şarkıları › Epub E-Kitap İndir

Maldoror'un Şarkıları. Sizin az sonra dinleyeceğiniz soğuk ve ağırbaşlı şiiri, hiç heyecana kapılmadan, haykırarak okumayı düşünüyorum. Comte de Lautréamont Kaynak: Maldoror'un Şarkıları.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Maldoror'un Şarkıları Özdemir İnce

Maldoror'un Şarkıları. Sizin az sonra dinleyeceğiniz soğuk ve ağırbaşlı şiiri, hiç heyecana kapılmadan, haykırarak okumayı düşünüyorum. Comte de Lautréamont Kaynak: Maldoror'un Şarkıları.

İLGILI KITAPLAR